Работа със степен по наука за околната среда: Всички ваши възможности

  • Sep 03, 2023

Увеличават се работните места с дипломи по екологични науки. Разгледайте това ръководство, ако обмисляте да изучавате екологични науки или вече сте се записали в програма.

Лист капе върху отражението си във вода.
кертлис / Гети

Работата със степен по наука за околната среда включва търсене на научнообосновани решения за екологични проблеми.

Еколозите планират стратегии за смекчаване и защита на чувствителни зони, замърсени места и рискове за човешкото здраве и околната среда.

Длъжностите включват анализатор на изменението на климата, инженер по околната среда, хидролог и индустриален еколог. Това ръководство описва кариери в областта на науката за околната среда, заплати и работна среда, за да ви помогне да определите посоката, в която искате да вървите.

Какво е да работиш в областта на науката за околната среда?

Учените по околна среда често навлизат в полето, защото са загрижени за екологичната и екологична деградация и са привлечени от намирането на научно обосновани решения.

Те обикновено работят в офиси и лаборатории. Те могат също да работят дистанционно или на открито на полето. Работата може също да включва пътуване за срещи с клиенти и участие в конференции.

Степен по наука за околната среда работните места изискват технически умения за компютърно моделиране, анализ и управление на данни и географски информационни системи (GIS).

Професионалистите се нуждаят от широки познания по биология, химия, геология и физика. Те също така овладяват специализации като почвознание, управление на отпадъци и водни ресурси.

Според Бюро по трудова статистика на САЩ (BLS), най-големите работодатели на учени по околната среда са управленски, научни и технически консултантски фирми, следвани от държавните правителства.

Разгледайте

Какво да очаквате в онлайн програма за инженерна степен

Вижте какво предлага онлайн инженерна степен. Научете за дисциплината, обучението и как онлайн обучението влияе върху изживяването.

Прочетете сега

Науката за околната среда добра кариера ли е за вас?

Следните силни страни, интереси и кариерни цели показват, че кариерата в науката за околната среда може да е за вас.

Силни страни:

  • Комуникация и сътрудничество
  • Разрешаване на проблем
  • Научен анализ и анализ на данни

интереси:

  • Наука и компютри
  • Лабораторна работа и работа на открито
  • Смекчаване на деградацията на околната среда

Професионални цели:

  • Подпомагане на правителствата и бизнеса да разберат науката зад екологичните разпоредби
  • Намиране на решения за смекчаване на последиците от изменението на климата
  • Работа или ръководене на екипи за сътрудничество

Работни места в областта на науката за околната среда: Нашите избори

Консултанти на фирми и корпорации от частния сектор

Консултантите по околната среда оценяват въздействието на процесите или продуктите на компаниите и корпорациите върху околната среда, включително тези, които включват опасни материали. Те съветват компаниите относно рисковете, свързани с техните операции, не само за околната среда, но и за служителите и обществеността.

Работните задачи включват:

  • Анализиране на проби
  • Провеждане на тестове
  • Създаване на проекционни модели
  • Документиране на данни и процеси
  • Писане на доклади
  • Представяне на констатации и препоръки за подобрения

Консултантите по околна среда се нуждаят от умения за писмена и устна комуникация, събиране и тестване на проби, разбиране на закони и разпоредби и технически анализ.

ВИЖ: 15 съвета за подобряване на уменията ви за публично говорене

Образователни роли в науката за околната среда

Обучението по екологични науки се провежда в начални и средни училища, обществени организации и предприятия.

Преподаватели помагат на местните власти да ограничат емисиите на парникови газове, организации с нестопанска цел информират граждански научни групи, бизнес използват най-добрите практики за здравето на околната среда, а училищните квартали прилагат програми за образование и устойчивост.

Образованието често използва интердисциплинарно и чрез преживяване обучение, обхващащо устойчивост, екологична справедливост, биорегионализъм и научни принципи.

Натуралистите запознават обществеността с екологичните рискове за местообитанията. Анализаторите за устойчивост работят с фирми, собственици на жилища, училища и правителства, за да намалят тяхното въздействие върху околната среда.

Потенциалните позиции включват:

  • Специалист по опазване на околната среда
  • Натуралист
  • Педагог на открито/екология
  • Научен програмист и преподавател
  • Анализатор/специалист по устойчивост

Роли в екологичното инженерство

Разгледайте

Какво е степен по наука за околната среда?

Бъдете следващият агент в борбата с изменението на климата. Спечелете своята степен по наука за околната среда и се присъединете към други професионалисти в защитата на нашия въздух, вода и почва.

Инженерите по околна среда използват технология за проектиране на решения за ерозия, селскостопански зауствания, изхвърляне на опасни отпадъци и пречистване на отпадъчни води.

Те също така тестват замърсяването на въздуха и водата. Инженерите по околна среда моделират прогнози, инспектират съоръжения и строителни проекти и съветват за почистване на замърсена площадка. Те могат да служат като експерти в съдебни спорове за околната среда и да разработват разпоредби.

Важни умения включват въображаемо мислене, писане и комуникация, управление на проектии моделиране на данни.

Близо една трета от инженерите по околна среда работят за инженерни фирми. Други намират работа в управленски, научни и технически консултантски фирми и държавни агенции.

Ежедневните дейности включват:

  • Извършване на проверки и писане на доклади за разследване
  • Проектиране и техническа поддръжка
  • Актуализиране и поддържане на разрешителни и оперативни процедури

Земеделието, селското стопанство, опазването и ролята на дивата природа

Екологичните учени работят върху земеделието, селското стопанство, опазването и дивата природа.

Те се фокусират върху устойчиви практики във ферми, ранчо и горски земи. Тези практики защитават дивата природа, здравето на почвата, растителното разнообразие и качеството на водата.

Тези професионалисти работят за държавни агенции, консултантски фирми и природозащитни организации. Те си партнират с фермери и животновъди по проекти, които контролират ерозията, използват интегрирани вредители управление, управление на животински отпадъци и прилагане на планове за паша, които предотвратяват прекомерната паша и защитават местообитания на диви животни.

Други проекти за опазване включват опазване на местообитанията, възстановяване на влажни зони и предписани изгаряния за намаляване на риска от горски пожар.

Потенциалните роли включват:

  • Консервационен плановик
  • Полеви техник
  • Биолог по риби и диви животни
  • Техник по опазване на почвата
  • Анализатор на устойчивостта

Правителствени и политически роли

Правителствените и политически роли включват адвокати, лобисти, планиращи и политически анализатори.

Някои може да работят за правителствени агенции, като съветват политици, разработват стратегии за съответствие, набират персонал в правни отдели и изготвят регулации. Други намират работа в лобистки фирми или организации с нестопанска цел, оказващи влияние върху законодателството и политиката.

В тези роли трябва да имате умения в изготвянето и тълкуването на политики и законодателство, разбирането и анализирането на екологичните разпоредби и писането на документи за позиция. Освен това трябва да сте ефективен комуникатор - както писмен, така и устен.

Тези професионалисти работят по местни, щатски и федерални закони и политики относно използването на земята, транспорта, чистия въздух и вода, екологично правосъдие, екологично здраве и подобни въпроси.

Работните места включват:

  • Адвокат по околна среда
  • Екологичен лобист
  • Анализатор на екологичната политика
  • Плановик за земеползване
  • Съветник по регулиране на дъждовните води

Изследователски и академични роли

Университетите наемат учени по околната среда като инструктори и изследователи. Правителствени агенции, организации с нестопанска цел и корпорации наемат изследователи.

Професорите, асистентите и преподавателите преподават в бакалавърски и магистърски курсове и провеждат независими и институционални изследвания, публикуват своите открития и представят на конференции. Те могат също да ръководят академични отдели, училища и колежи.

Изследователи извън академичните среди могат да моделират и анализират данни или да работят в политически изследвания. Проблемите могат да включват здравеопазване на околната среда, екологична справедливост, съответствие с нормативните изисквания и изменение на климата.

Повечето професионалисти на това ниво се нуждаят от докторска степен. и области на специализация. Неакадемичните работни места може да изискват само магистърска степен.

  • Доцент/асистент
  • Анализатор/изследовател на данни
  • Лектор
  • професор
  • Учен по околната среда
  • Научен сътрудник

Колко пари можете да спечелите в кариери в областта на екологията?

BLS отчита средна годишна заплата от 76 530 долара за учени и специалисти по околната среда и 96 820 долара за инженери по околна среда към май 2021 г.

Най-добре платените учени по околната среда работят за държавни агенции или притежават докторска или професионална степен. Позициите, които плащат повече от 100 000 долара годишно, обикновено са в частни компании в отрасли като петрола.

Можете да увеличите заплатата си в областта на науката за околната среда, като спечелите висши степени или сертификати, включително Регистриран специалист по околната среда, Географски информационни системи, и Екологично общество на Америка.

ВИЖ: Най-добрите онлайн колежи и университети

Тази статия е прегледана от Sierra Gawlowski, PE

Сиера Гавловски, PE, получава бакалавърска степен по гражданско инженерство и е лицензиран професионален инженер в щата Вашингтон. Работила е за частна инженерна консултантска фирма, както и за публични агенции.

Сиера обича да наставлява студенти по инженерство и младши служители. Тя също ръководи проектен екип за Инженери без граници и в момента е в борда на директорите на Kilowatts for Humanity.

Gawlowski е платен член на Red Ventures Education Integrity Network.

Последен преглед: 20 май 2022 г.

Освен ако не е отбелязано друго, данните за растежа на работните места и заплатите са извлечени от Бюро по трудова статистика на САЩ към 11 юли 2022 г.

ZDNET Препоръчва

Най-добрите онлайн степени по компютърни науки
Най-добрите стипендии за компютърни науки
Най-добрите ресурси за компютърни науки
Най-добрите работни места в областта на компютърните науки
  • Най-добрите онлайн степени по компютърни науки
  • Най-добрите стипендии за компютърни науки
  • Най-добрите ресурси за компютърни науки
  • Най-добрите работни места в областта на компютърните науки